System Inteligentnego Domu IRGEN przewiduje, na co masz ochotę, zna Twoje nawyki i robi wszystko, by Twoje otoczenie było wygodne i przytulne. Nie będziesz musiał myśleć o kontrolowaniu układów temperatury, bezpieczeństwa, oświetlenia i in. Inteligentny Dom zautomatyzuje ich operacje. Jedyne co będziesz musiał zrobić, to skonfigurować ich parametry.

Jednostka statystyczna pozwala na kontrolę zużycia gazu, prądu, wody i ciepła. Dzięki niej możesz otrzymywać szczegółowe raporty, tabele, diagramy oraz wykresy. Na podstawie statystyki zużycia swoich zasobów, możesz kontrolować, monitorować i optymalizować ich konsumpcję.

Inteligentny Dom pomaga Ci w oszczędzaniu zasobów i pieniędzy poprzez inteligentne zarządzanie energią elektryczną, ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją. Optymalizuje zużycie energii elektrycznej i zmniejsza koszty utrzymania.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że życie użytkowników systemu Inteligentnego Domu zmienia się na lepsze.

 

Nawet pod Twoją nieobecność, możesz sterować wszystkimi funkcjami Inteligentnego Domu. Dzięki specjalnej aplikacji działającej na każdym urządzeniu oraz współpracującej ze wszystkimi systemami operacyjnymi nie ruszając się z miejsca możesz operować całym systemem Inteligentnego Domu. Nie ważne co robisz i gdzie jesteś, jeżeli masz przy sobie telefon lub tablet, Twój dom jest na wyciągniecie ręki. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie wielu problemów związanych z pozostawionym światłem, otwartymi roletami, nieodłączonym żelazkiem itd.. Zintegrowany system monitoringu pozwoli Ci obserwować co aktualnie dzieje się na terenie Twojej posesji i w domu podczas Twojego wyjazdu służbowego czy wakacji z rodziną. Wracając z pracy, jednym kliknięciem przygotujesz dom na Twój powrót. W ten sam sposób opuszczając go, zabezpieczysz przed wszelkimi zagrożeniami. Sterowanie domem nigdy nie było tak proste. Czy jesteś w łóżku, czy w salonie, pracujesz czy odpoczywasz - Twój dom jest zawsze z Tobą.

 


Tworzymy udogodnienia. Zwiększamy bezpieczeństwo. Nadajemy Twojemu domowi inteligencji. Inteligentny Dom ułatwi Ci spełnienie Twoich potrzeb. Podniesie komfort życia, zapewni spokój, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Pozwoli Ci w pełni cieszyć się Twoim zaciszem domowym.

Kontrola systemów. Zostaniesz natychmiast powiadomiony w przypadku awarii następujących systemów: wody, ogrzewania, sieci elektrycznej, klimatyzacji, wentylacji, ochrony, monitoringu, połączenia z internetem itd

Kontrola dostępu. W razie nieuprawnionego wejścia do budynku lub na posesję uruchamiane są alarmy. System aktywuje alarm świetlno-dźwiękowy, wzywa ochronę i wysyła do ciebie wiadomość zawierającą zdjęcie lub film z kamery monitoringu.

Monitoring zdalny. Sterowanie kamerami monitoringu przez Internet. Nagrywanie może być ciągłe lub tylko przy wykrytym ruchu. Nagrania zapisywane są poprzez zakodowany kanał na zdalnym serwerze. Nagrania są dostępne do wglądu w każdej chwili. Systemem można sterować z dowolnego miejsca na Ziemi.

Dźwięk interkomu usłyszysz w każdym pokoju, a wideo może być odtworzone na tablecie, telefonie i telewizorze. Możesz rozmawiać z gościem i wpuścić go, nie odchodząc od swoich spraw.

Kontrola sytuacji awaryjnych. W razie zadziałania czujników wycieku wody system automatycznie odcina jej dopływ. Niezwłocznie powiadamia cię także o zdarzeniu.

Symulacja obecności. Musisz wyjechać na kilka dni, ale nie chcesz, żeby ktoś o tym wiedział? System Domu Inteligentnego stworzony przez IRGEN imituje obecności domowników: wieczorem światło będzie się automatycznie włączać, zasłony zaciągać, włączy się telewizor i muzyka, będzie też słychać rozmowy ludzi i szczekanie psa.

Kontrola urządzeń elektrycznych. Zdalne sterowanie domem, możesz wyłączyć kuchenkę albo żelazko za pomocą telefonu. Kiedy wychodzisz z domu, system sam wyłącza wszystkie urządzenia elektryczne poza tymi niezbędnymi, jak pralka czy lodówka

Scenariusze oświetlenia. Możesz tworzyć własne scenariusze oświetlenia, np. wczesna pobudka, leniwy wieczór czy pracowity dzień. System zaprojektowany przez IRGEN, zapamięta twój rytm dnia, dostosowując do niego poziom oświetlenia o różnych porach. Odpowiedni scenariusz możesz włączyć jednym ruchem ręki.

Automatyzacja oświetlenia. Oświetlenie automatycznie wyłącza się lub przechodzi w tryb wygodny. Tryb wybierany jest na podstawie sygnałów z czujników ruchu, naświetlenia oraz pozycji drzwi. Dzięki automatycznemu oświetleniu nie musisz po ciemku szukać włącznika.

Inteligentne włączniki. Dzięki funkcji przypisywania włączników do grup elementów oświetlenia, sterowanie oświetleniem w całym domu jest o wiele wygodniejsze.

Sterowanie zasłonami. Kontroluj oświetlenie domu z pomocą inteligentnego automatycznego systemu sterowania. Rano zasłony rozsuną się automatycznie wraz z budzikiem, a wieczorem zasuną się, gdy włączysz światło w pokoju

Oświetlenie posesji. Stwórz scenariusze oświetlenia dla posesji i kontroluj je automatycznie lub ręcznie. Na przykład, o zmroku włącza się oświetlenie ścieżki, a światło w letniej altanie włącza się, gdy wejdą do niej ludzie dzięki zamontowanym czujnikom.

Scenariusze poza domem / w domu. Wychodząc z domu, wciskasz jeden przycisk, a Twój inteligentny dom automatycznie przechodzi w tryb poza domem.

Scentralizowane zarządzanie. System Multiroom umożliwia ci zarządzanie urządzeniami audio i wideo w całym domu z jednego miejsca. Możesz słuchać muzyki czy wyświetlać obrazy w dowolnej części domu, niezależnie od tego, gdzie znajduje się urządzenie źródłowe.

Powiadomienia głosowe. Twój Dom Inteligentny powiadomi Cię poprzez system Multiroom o wiadomościach na interkomie, telefonach, zadziałaniu czujników wycieku itp., ściszając jednocześnie muzykę i telewizor.

Śledzenie dźwięku. Ciesz się ulubioną muzyką w dowolnej części domu. Dzięki czujnikom ruchu system ustala położenie słuchającego i automatycznie włącza dźwięk w pomieszczeniach, do których wchodzisz, a wyłącza w tych, które opuściłeś.

Kontrola klimatu. Ujednolicone zarządzanie i sterowanie systemami: ogrzewania, ogrzewania podłogowego, wentylacji, klimatyzacji, filtrowania i nawilżania. Inteligentny system IRGEN zapewnia optymalną temperaturę i jakość powietrza w Twoim domu.

Podział na strefy. Każda strefa sterowana jest osobno. Temperatura dobierana jest zależnie od godziny, przeznaczenia strefy lub obecności ludzi.

System wentylacji. Inteligentna wentylacja samodzielnie monitoruje poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniach. Włącza się automatycznie, a gdy powietrze osiągnie oczekiwaną jakość, przechodzi w tryb oszczędny.

Nawilżanie. Ustawia żądany poziom wilgotności powietrza. Jeśli wilgotność wzrośnie lub spadnie w stosunku do wybranej wartości odniesienia, system zadziała automatycznie, przywracając odpowiedni poziom.

Oczyszczanie powietrza. Inteligentne oczyszczanie zapewnia czyste i bezpieczne powietrze. Nie będziesz musiał martwić się alergią na kurz czy sierść zwierząt. Dostosuj działanie oczyszczaczy do swoich potrzeb i ciesz się świeżym powietrzem w domu.

Domowa stacja pogodowa. Domowa stacja pogodowa informuje cię o pogodzie i powiadamia cię o śniegu i deszczu. Gdy będziesz wychodzić z domu, system przypomni ci, byś wziął parasol.

Inteligentny system przygotuje komfortową temperaturę dla każdego pomieszczenia. Dom Inteligentny zaprojektowany przez IRGEN bierze pod uwagę nie tylko temperaturę w pokoju, ale także informacje z czujników zewnętrznych. Dzięki temu system stworzy komfortowy klimat w sposób trafny i precyzyjny.

System sam dostosowuje temperaturę podłogi. Gdy Cię nie ma w domu, inteligentny system przełącza się w trym oszczędzania energii, co znacząco obniża jej zużycie.

Klimakonwektor to system ogrzewania powietrza często używany w pomieszczeniach ze szklanymi ścianami. Dzięki kontroli dopływu czynnika grzewczego podtrzymującego ciepło i mocy dmuchania, system Domu Inteligentnego gwarantuje cichą pracę klimakonwektora.

Statystyki. Możesz wyświetlić odczyty z liczników gazu, prądu, ogrzewania i wody, a także odczyty z czujników w formie wykresów dla różnych okresów czasu.

Zapisywanie danych. System zapisuje odczyty z liczników i czujników oraz informacje o użytkowaniu urządzeń elektrycznych.

Tryb ogrzewania. Sterując trybami ogrzewania domu, możesz oszczędzić nawet 30% energii. Wychodząc z domu, po prostu uruchom tryb „ekonomiczny”, a w domu będzie utrzymana tylko minimalna temperatura.

Kontrola klimatu. Funkcja kontroli klimatu zapewnia sprawne jednoczesne działanie wszystkich podsystemów (ogrzewania, ogrzewania podłogowego, wentylacji, klimatyzacji, filtrów i nawilżaczy powietrza).

Automatyzacja oświetlenia. System oświetlenia decyduje o włączaniu świateł i trybie, w jakim są włączane. Jego działanie oparte jest o informacje z czujników ruchu, pozycję drzwi, porę dnia i nasłonecznienie.

Zdalnie steruj działaniem sauny. Możesz włączyć ogrzewanie w saunie w sposób zdalny, więc będzie gotowa na Twój przyjazd.

Dom Inteligentny sprawdzi działanie wyposażenia basenu. Dzieki zamontowanym czujnikom system firmy IRGEN określonej porze włączy filtr, ustawi temperaturę i poziom pH, a także dostarczy do niego wodę, jeśli jej poziom zmniejszył się wskutek parowania.

Dom Inteligentny zajmie się Twoimi roślinami. System przeanalizuje wskaźniki nawilżenia gleby, wielkości opadów, temperatury, a jeśli będzie taka konieczność, podleje rośliny i kwiaty. Możesz też zautomatyzować podlewanie roślin w domu.

Dom Inteligentny zadba o Twoje akwarium. System da Ci znać, gdy temperatura i poziom pH wody przekroczą dopuszczalne zakresy.

Możesz zdalnie sterować sprzętem gospodarstwa domowego. Na przykład rano, gdy wstajesz, ekspres do kawy automatycznie przygotuje Ci kawę. Możesz też zdalnie uruchomić robota sprzątającego albo nakarmić zwierzęta.

Zapisuj to, co ważne w kalendarzu. O określonej porze system przypomni Ci o wydarzeniu.

1. Wstępna rozmowa i dobór sprzętu
Nasza praca zaczyna się od rozmów z klientem a następnie współpracy z jego architektem. Przy tworzeniu projektu automatyzacji, prosimy o rzuty domu oraz o ewentualne wizualizacje od architekta wnętrz. Znając rozkład mieszkania oraz planowany wystrój jesteśmy w stanie dobrać producenta sprzętu, który najlepiej będzie pasować pod przyszłą instalację.

2. Wycena instalacji
Następnie przedstawimy wycenę oraz tłumaczymy kolejność prac i etapy w jakich będą one realizowane. No spotkaniu będzie dokładnie przedstawione za co się płaci, czego można wymagać i oczekiwać, w jakim wymiarze nasza firma świadczy wsparcie.

3. Okablowanie oraz wsparcie techniczne
Na budowie współpracujemy z elektrykami, hydraulikami, tynkarzami, stolarzami oraz pozostałymi ekipami budowlanymi. Dbamy o to aby instalacje były przygotowane w sposób pozwalający na ich późniejszą automatyzację.

4. Oprogramowanie
Zanim zabierzemy się za programowanie Waszego inteligentnego domu zadajemy dużo pytań: “O której wstajecie? Kiedy wracacie z pracy? W jakich godzinach spędzacie najwięcej czasu w salonie? ”. Poznajemy Wasze pomysły dotyczące działania oświetlenia, ogrzewania, pracy alarmu itd. Mając te informacje jesteśmy w stanie indywidualnie dopasować pracę np. LEDów w salonie czy lampy w sypialni do Waszego trybu dnia.

5. Kontrolna wizyta
Jak już się zadomowisz w swoim inteligentnym domu i poobcujesz z naszą technologią pojawimy się u Ciebie aby wnieść ostanie poprawki do pracy samego systemu. Może się okazać, że światło gaśnie za szybko, w salonie wieczorem jest za jasno albo chciałbyś aby rolety pracowały inaczej. Po miesiącu z pewnością zauważysz wszystkie te elementy, które my wyeliminujemy. 6. Serwis gwarancyjny i postgwarancyjny Pamiętaj, że cały system i sprzęt objęty jest gwarancją. W przypadku awarii bądź niepoprawnego działania któregoś z podzespołów zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Zajmiemy się usunięciem usterki i przywróceniem całości do pełnej sprawności.

Towarzyszymy Ci od początku budowy aż po jej odbiór.

 

Mit 1: Bezużyteczna zabawka
Ponad 510 nowych funkcji w domu sprawia, że życie jest naprawdę komfortowe. Dodatkowo użytkownik oszczędza zasoby oraz otrzymuje system zabezpieczeń. To sprawia, że Dom Inteligentny firmy IRGEN stanie się niezastąpionym elementem Twojego życia.

Mit 2: Wiele kabli, czujników i sprzętu
Instalacja systemu Larnitech wymaga minimalnej ilości przewodów. Oświetlenie i czujniki ruchu są dyskretne i kompaktowe, a cały sprzęt może zostać umieszczony w standardowej skrzynce elektrycznej. Dodatkowo, nasze systemy zawsze doskonale komponują się z wystrojem wnętrz.

Mit 3: Za trudne w obsłudze

Systemem można sterować za pomocą telefonu, tabletu lub konwencjonalnych przełączników. Scenariusze działania podsystemu tworzy się trzema kliknięciami. Na początku korzystania z systemu zostaniesz przeszkolony przez pracowników z IRGEN z jego obsługi. W dowolnej chwili możesz też skontaktować się z naszym działem wsparcia technicznego, gotowym odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiązać każdy problem.

Mit 4: Ktoś może łatwo się podszyć

Intruz nie uzyska dostępu do kontroli nad Twoim domem. W systemie stworzonym przez IRGEN używamy zaawansowanego algorytmu szyfrowania AES, który wykorzystywany jest również w sektorze bankowym.

Mit 5: Dom Inteligentny to duży wydatek

IRGEN Company oferuje nowoczesne rozwiązanie dla Twojego mieszkania w przystępnej cenie. Mieszkanie wyposażone w system Inteligentnego Domu zużywa o 30% mniej energii. System daje możliwość zapobiegania stratom w wyniku pożaru, przecieku wody i nieautoryzowanemu wtargnięciu do domu. Koszty odzyskania majątku mogą być kilkakrotnie wyższe niż koszt całej instalacji.

 

Systemy Domów Inteligentnych perfekcyjnie współgrają z konstrukcjami domów pasywnych. Dzięki nim możemy w pełni zautomatyzować działanie osłon słonecznych, okien, rolet, ogrzewania czy klimatyzacji, zarówno w zależności od warunków panujących obecnie w budynku, jak atmosferycznych. Do każdego z elementów decydujących o wymianie energii pomiędzy budynkiem a jego otoczeniem podłączone mogą zostać odpowiednie sterowniki, które podłączone do systemu będą sterować nimi w zależności od potrzeb. Szereg czujników również skomunikowanych z systemem zbiera dane z całego domu i na tej podstawie automatyzuje działanie osłon słonecznych, okien, klimatyzacji itd. Do systemu podłączone może zostać również oświetlenie, którego natężenie będzie regulowane w zależności od światła dziennego docierającego do czujników zamontowanych w pomieszczeniach. Dzięki temu w domu pasywnym zawsze mogą panować odpowiadające nam warunki, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się naszymi czterema kątami.
Zastosowanie tego typu rozwiązań sprawia, że nasz dom nie tylko staje się ekologiczny, ale również zaczynamy oszczędzać pieniądze. Samo zautomatyzowane działanie osłon słonecznych pozwala zaoszczędzić do 10 % ciepła, a co za tym idzie również środki finansowe.
Z połączenia domu pasywnego i domu inteligentnego otrzymujemy dom energooszczędny, który powinien brać pod uwagę całoroczny bilans energetyczny, dla miejsca, w którym zostanie postawiony.. To rodzi potrzebę planowania rozwiązań już na etapie projektu, które dzięki zmiennym parametrom izolacyjnym, pozwolą wykorzystywać w pełni zmienne warunki pogodowe na zewnątrz.
Wykorzystując dobrze dobrane komponenty domu pasywnego oraz mądrze skonstruowany i zaprogramowany system domu inteligentnego z pewnością odczujemy ekonomiczne efekty tych rozwiązań.

 

Apartament w Krakowie (pow. 86m2)

Funkcje zrealizowane w budynku:

 • oświetlenie:  14 obwodów
 • LED: 6 obwodów
 • RGBW: 5 obwodów
 • multiroom: 2 strefy
 • karniszy elektryczny: 3 szt.
 • automatyka
 • scenariusze
 • 20210827_090838.jpg
 • 20210827_091206.jpg
 • 20210827_091332.jpg
 • 20210827_091244.jpg

Apartament w Krakowie (pow. 40m2)

Funkcje zrealizowane w budynku:

 • oświetlenie:  12 obwodów
 • LED: 6 obwodów
 • ogrzewanie: 2 strefy
 • klimatyzacja: 1 strefa 
 • automatyka
 • scenariusze
 • 20210905_194430.jpg
 • 20210905_194356.jpg
 • 20210905_194454.jpg
 • 20210905_195536.jpg

Apartament w Wieliczce (pow. 60m2)

Funkcje zrealizowane w budynku:

 • oświetlenie: 15 obwodów
 • LED: 7 obwodów
 • ogrzewanie: 5 stref
 • alarm  
 • automatyka
 • scenariusze

 • 2.jpg
 • 1.jpg
 • 3.jpg
 • 5.jpg
 • 4.jpg
 • 6.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg

Dom w stylu góralskim (pow. 240m2)

Funkcje zrealizowane w budynku:

 • oświetlenie: 34 obwodów
 • RGBW: 12 obwodów
 • ogrzewanie: 14 stref
 • alarm  
 • bramy garażowe
 • automatyka
 • scenariusze
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg

Domek letniskowy (pow. 40m2)

Funkcje zrealizowane w budynku:  

 • zdalne sterowanie ogrzewaniem
 • alarm
 • 1.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 6.jpg

Realizacje systemów kontroli dostępu w obiektach biurowych oraz w hotelach

 • 2.jpg
 • 1.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg

Realizacje monitoringu wizyjnego w domach prywatnych i w obiektach użyteczności publicznej

 • 2.jpg
 • 1.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 9.jpg
 • 11.jpg
 • IRGEN monitoring.jpg
 
 

Centrum handlowe pod Krakowem

Funkcje zrealizowane w budynku:

 • system monitoringu CCTV
 • kontrola dostępu
 • system alarmowy
 • sieć komputerowa
 • IMG_E5763.JPG
 • 20190606_163151.jpg

 

 

Poszukują Państwo informacji na temat zautomatyzowania oświetlenia lub ogrzewania w swoim domu? Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego czym jest Inteligentny Dom i na czym polega jego działanie? Nie muszą już Państwo nigdy więcej czytać długich nudnych tekstów czy oglądać niejasnych filmów na ten temat. W naszym biurze, przy ulicy Wielickiej w Krakowie możecie sami zobaczyć działanie tego typu systemów oraz samodzielnie przetestować ich działanie, sterując nimi i konfigurując je.

Znajdą Państwo tutaj zamontowane dwa w pełni funkcjonale systemy. Jeden na bazie sprzętu polskiego producenta - Nexwell, a drugi niemieckiego – Larnitech. Układy Larnitech zamontowane są w naszym showroom'ie, Nexwell natomiast obsługuje resztę biura. Sterują one oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem, roletami, zasłonami, nagłośnieniem, a nawet ekspresem do kawy. Całym systemem sterujemy przy pomocy urządzeń mobilnych, lub stacjonarnych, zamontowanych na ścianach. W naszym przypadku, kontrolę nad showroom'em sprawujemy przy pomocy iPada, oraz tabletu naściennego. Sterowanie resztą biura odbywa się dzięki smartfonowi. panelowi LCD oraz przyciskowi Fox TOUCH firmy Nexwell. Dzięki temu możecie Państwo przyjrzeć się ich funckjonowaniu i zastosowaniu z bliska oraz samodzielnie wypróbować ich działanie.

Oświetlenie składa się z kilku grup oświetleniowych: sufitowych lamp LED, taśm RGB a nawet wolno stojącej lampy, która również jest podłączona do systemu. Oprócz zwykłego włączania i wyłączania, światło można również przyciemniać i rozjaśniać. Jego działanie może być również w pełni zautomatyzowane poprzez reakcję na czujniki ruchu lub położenia drzwi oraz pory dnia.

Sterowanie ogrzewaniem realizowane jest poprzez elektryczny kominek zamontowany w showroom'ie oraz wszystkie grzejniki znajdujące się w biurze. Reagują one na zmiany temperatury w pomieszczeniach. Pożądane temperatury zadaje się poprzez tablet. Mogą być one również sprzężone z kalendarzem.

Rolety w całym biurze zaprogramowane są w taki sposób, że podnoszą się kiedy wchodzi się do biura, a zamykają, kiedy kończy się dzień roboczy. Oczywiście można zmieniać ich położenie również w ciągu dnia, dowolnie od upodobań. Zasłona w showroom'ie zaprogramowana jest podobnie.

Nagłośnienie podzielone jest na dwie strefy- showroom i resztę biura. Dzięki temu można zapoznać się z przenoszeniem muzyki lub przekazywaniem komunikatów głosowych pomiędzy pomieszczeniami. Funkcją wyróżniającą nasze systemy jest możliwość odtwarzania innej muzyki w każdej ze stref. W showroom'ie znajduje się również telewizor oraz panel służący do sterowania systemem. Całość obiektu można kontrolować z dowolnego miejsca na świecie, posiadając tylko tablet z systemowym oprogramowaniem oraz połączenie internetowe.

Ilość funkcji i możliwości ich skonfigurowania i zautomatyzowania jest znacznie większa, jednak nie chcemy żeby byli Państwo zmuszeni o tym czytać. Chcemy zachęcić Państwa do odwiedzin w naszym biurze, gdzie będziecie mogli przekonać się o tym na własne oczy. Zapraszamy serdecznie i zapewniamy, że po wizycie u nas Inteligentny Dom nie będzie już dla Państwa żadną tajemnicą.